Zakończenie prac przy budowie węzła Karwiny
Dobiegają końca prace związane z budową węzła Karwiny. Obecnie przeprowadzane są ostatnie odbiory przez Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Następnie, w przyszłym tygodniu, swoje odbiory rozpoczną przedstawiciele miasta Gdyni, która jest inwestorem tego projektu. Gdy to nastąpi, kierowcy nie będą już musieli zmagać się z żadnymi utrudnieniami na drodze.
Arkadiusz Trzeciak, naczelnik Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta Gdyni, w październiku informował, że planowane zakończenie prac oraz zgłoszenie gotowości do odbioru ma nastąpić 3 listopada. Ostatecznie jednak, prace ukończono już pod koniec października. Wcześniej, bo na początku września, udostępniono dla kierowców dwa przejezdne pasy ul. Wielkopolskiej.
Pomimo zaplanowanego terminu zakończenia prac na 30 września, według umowy o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego, prace zostały zakończone dopiero miesiąc później. Całość inwestycji przekroczyła 100 milionów złotych. Z tego, aż 54 miliony złotych pochodziło z dofinansowania.

Rekordowe 11 mln zł na przebudowę ulicy Partyzantów w Kielnie!
Nowa strażnica w Rumi: Bezpieczeństwo na wyższym poziomie
Reda otwiera „Dom Małych Marzeń” – nowe wsparcie dla dzieci i rodzin
I Liceum Ogólnokształcące w Rumi zyska nowoczesne zaplecze sportowe za 4,1 mln zł
Stałe trasy przywrócone po wypadku na ul. Derdowskiego w Pogórzu
Gdynia wprowadza nowoczesne elektryczne autobusy Solaris na ulice miasta
Diablice w akcji – komedia, która rozgrzeje Was do czerwoności!
Strażackie interwencje w Redzie i Rumi: co wydarzyło się w ostatnich dniach?
Odnajdź swoją pasję – dołącz do inspirującego spotkania dla nauczycieli!
Jubileuszowy koncert Rumskiego Wokalu – odkryj legendarny głos!